Länkar

Länkar till andra bra sajter. Skriv själv in fler tips i rutan kommentera. Ange lämplig rubrik samt ge en kort beskrivning.

Andlig utveckling

Nasrin's Waves of Bliss  http://www.nasrinsafai.com/

Ascension 101  https://ascension101.com/

Judy Satori  https://judysatori.com/

Esoterik, Mysterieskolor

Rosenkors-Orden A.M.O.R.C.  http://www.amorc.se/

Academy of New Earth Mastery  http://walkingterrachrista.com/

Path to Enlightenment  http://www.nasrinsafai.com/mystery-school/

Melchizedek University  http://www.melchizedekuniversity.com/

Kryon  http://www.kryon.com/

Kosmisk kunskap

Alaje the Pleiadian  http://www.youtube.com/user/777ALAJE/

Biblioteca Pleyades  http://www.bibliotecapleyades.net/

Ashtar Command Communications  http://www.lightvoyager.com/

UFO, utomjordingar

UFO-Blogger  http://www.ufo-blogger.com/

UFO Digest  http://ufodigest.com/

UFO Sightings Daily  http://www.ufosightingsdaily.com/

Exopolitics Institute  http://exopoliticsinstitute.org/

Kanaliserade budskap

Lightworkers  http://lightworkers.org/

Spirit Library  http://spiritlibrary.com/

Galactic Channelings  http://galacticchannelings.com/english/index.html

På svenska  http://www.st-germain.se/index.html

Andliga sajter och forum

Ashtar Command  http://www.ashtarcommandcrew.net/

Änglar och naturväsen

Meet the Angels  http://www.angeltherapy.com/meet-the-angels

You Can Heal The World  http://www.angeltherapy.com/blog/you-can-heal-world

Doreen Virtue på YouTube  https://www.youtube.com/user/4AngelTherapy

Lorna Byrne hemsida  http://www.lornabyrne.com/

Lorna Byrne på Facebook  https://www.facebook.com/lornabyrneangels

Hälsa, kost, alternativmedicin

Dr. Joseph Mercola  http://www.mercola.com/

Steven Acuff  http://stevenacuff.com/

Historia, tidigare högkulturer

Bosnian Pyramids  http://www.bosnianpyramidofthesun.com/

MessageToEagle.com  http://www.messagetoeagle.com/

Samhälle, ekonomi

Positiva Pengar  http://positivapengar.weebly.com/

Vetenskap, teknik, energi

2000-Talets Vetenskap  http://www.2000taletsvetenskap.nu/

A Brief History of Orgone Research  http://www.orgonite.info/what-is-orgonite.html

Alternativa medier

NewsVoice Magazine  http://newsvoice.se/

Democracy Now!  http://www.democracynow.org/

Globala händelser och orsaker

Global Research  http://www.globalresearch.ca/

2012: What's the 'real' truth?  http://jhaines6.wordpress.com/

Starship Earth: The Big Picture  http://2012thebigpicture.wordpress.com/

Paul Craig Roberts  http://www.paulcraigroberts.org/

Global medvetandehöjning

Golden Age of Gaia  http://goldenageofgaia.com/

Portal 2012 (Cobra)  http://2012portal.blogspot.se/

The Greater Picture  http://thegreaterpicture.com/

Skapa en ny och bättre värld

HopeGirl Blog  http://hopegirl2012.wordpress.com/

Fix the World  http://www.fixtheworldproject.net/

Resurser på Internet

spaceweather.com  http://spaceweather.com/

Moon Phases  http://www.moon-phases.net/index.php

Time Zone Converter  http://www.timeanddate.com/worldclock/converter.html

Kommentera

Du måste vara medlem i Vår Nya Värld för att lägga till kommentarer!

Gå med i Vår Nya Värld

Kommentar av Stefan Uhlén den 12 Juli 2014 kl. 23.33

Hej alla. Det är inget tekniskt än så länge. Rubrikerna är inte några länkar utan bara enkla rubriker. Länkarna kommer att finnas under varje rubrik. Jag skapade denna sida 12 juli. Det kommer att ta tid att fylla på med länkar. Ni kan bidra med tips i form av kommentarer. Föreslå även nya rubriker om ni tycker det behövs. Jag kopierar tipsen och lägger in dem på sidan. Länkarna kommer att finnas här på denna sida, inte i någon grupp eller blogg. Men ni kan förstås själva lägga in länkar i en grupp om ni vill. Eller göra ett blogginlägg med länkar inom ett visst ämne om ni föredrar det.

Kommentar av Maria Ljusalv♥ den 12 Juli 2014 kl. 20.50

Hej Stefan....Bra förslag...men jag förstår inte allt det tekniska. 

När jag trycker på en rubrik så händer det ingenting. Kan du vara snäll och förklara för mig hur det här kommer att fungera. Och var kommer sidan att finnas någonstans, som en Grupp eller som en Blogg??

Vänligen Maria♥

Kommentar av Ninni den 12 Juli 2014 kl. 15.45

mycket bra förslag !  Tack!  Kram

© 2017   Created by Stefan Uhlén.   Drivs med tekniken bakom

Emblem  |  Rapportera en händelse  |  Användarvillkor