Länkar

Länkar till andra bra sajter. Skriv själv in fler tips i rutan kommentera. Ange lämplig rubrik samt ge en kort beskrivning.

Andlig utveckling

Nasrin's Waves of Bliss  http://www.nasrinsafai.com/

Ascension 101  https://ascension101.com/

Judy Satori  https://judysatori.com/

Esoterik, Mysterieskolor

Rosenkors-Orden A.M.O.R.C.  http://www.amorc.se/

Academy of New Earth Mastery  http://walkingterrachrista.com/

Path to Enlightenment  http://www.nasrinsafai.com/mystery-school/

Melchizedek University  http://www.melchizedekuniversity.com/

Kryon  http://www.kryon.com/

Kosmisk kunskap

Alaje the Pleiadian  http://www.youtube.com/user/777ALAJE/

Biblioteca Pleyades  http://www.bibliotecapleyades.net/

Ashtar Command Communications  http://www.lightvoyager.com/

UFO, utomjordingar

UFO-Blogger  http://www.ufo-blogger.com/

UFO Digest  http://ufodigest.com/

UFO Sightings Daily  http://www.ufosightingsdaily.com/

Exopolitics Institute  http://exopoliticsinstitute.org/

Kanaliserade budskap

Lightworkers  http://lightworkers.org/

Spirit Library  http://spiritlibrary.com/

Galactic Channelings  http://galacticchannelings.com/english/index.html

På svenska  http://www.st-germain.se/index.html

Andliga sajter och forum

Ashtar Command  http://www.ashtarcommandcrew.net/

Änglar och naturväsen

Meet the Angels  http://www.angeltherapy.com/meet-the-angels

You Can Heal The World  http://www.angeltherapy.com/blog/you-can-heal-world

Doreen Virtue på YouTube  https://www.youtube.com/user/4AngelTherapy

Lorna Byrne hemsida  http://www.lornabyrne.com/

Lorna Byrne på Facebook  https://www.facebook.com/lornabyrneangels

Hälsa, kost, alternativmedicin

Dr. Joseph Mercola  http://www.mercola.com/

Steven Acuff  http://stevenacuff.com/

Historia, tidigare högkulturer

Bosnian Pyramids  http://www.bosnianpyramidofthesun.com/

MessageToEagle.com  http://www.messagetoeagle.com/

Samhälle, ekonomi

Positiva Pengar  http://positivapengar.weebly.com/

Vetenskap, teknik, energi

2000-Talets Vetenskap  http://www.2000taletsvetenskap.nu/

A Brief History of Orgone Research  http://www.orgonite.info/what-is-orgonite.html

Alternativa medier

NewsVoice Magazine  http://newsvoice.se/

Democracy Now!  http://www.democracynow.org/

Globala händelser och orsaker

Global Research  http://www.globalresearch.ca/

2012: What's the 'real' truth?  http://jhaines6.wordpress.com/

Starship Earth: The Big Picture  http://2012thebigpicture.wordpress.com/

Paul Craig Roberts  http://www.paulcraigroberts.org/

Global medvetandehöjning

Golden Age of Gaia  http://goldenageofgaia.com/

Portal 2012 (Cobra)  http://2012portal.blogspot.se/

The Greater Picture  http://thegreaterpicture.com/

Skapa en ny och bättre värld

HopeGirl Blog  http://hopegirl2012.wordpress.com/

Fix the World  http://www.fixtheworldproject.net/

Resurser på Internet

spaceweather.com  http://spaceweather.com/

Moon Phases  http://www.moon-phases.net/index.php

Time Zone Converter  http://www.timeanddate.com/worldclock/converter.html

Kommentera

Du måste vara medlem i Vår Nya Värld för att lägga till kommentarer!

Gå med i Vår Nya Värld

Kommentar av Lisa LW den 16 December 2016 kl. 21.26

https://www.youtube.com/user/emachale/videos

En länk till Lorna Byrnes videor på youtube.

Kommentar av Lisa LW den 16 December 2016 kl. 21.23

https://www.youtube.com/user/Longevitydvds/videos

En länk till David Wolfs videor på youtube, han pratar mycket om hälsa och det vi äter.

Kommentar av Lisa LW den 16 December 2016 kl. 21.14

http://www.rhondabyrne.com/ och hennes böcker på  http://www.thesecret.tv/store/

Länkar till Rhobda Byrnes hemsida, författaren till filmen och boken The Secret. Samt länk och info till hennes andra böcker. :)

Kommentar av Lisa LW den 16 December 2016 kl. 21.04

http://www.thesecret.tv/

Länk till filmen och boken The Secret hemsida.

Kommentar av Lisa LW den 16 December 2016 kl. 21.02

https://www.youtube.com/user/TheSpiritualCatalyst/videos

Länk till Teal Swans videor på Youtube. Jag blir väldigt glad om den läggs in i länklistan. Tack på förhand. :)

Kommentar av Lisa LW den 16 December 2016 kl. 20.53

http://www.earthangel.com/

Kan du Stefan lägga in denna länk under änglar? Det är en länk till Doreen Virtues meditationer och hennes video kurser.

Glad hälsning från Lisa :)

Kommentar av Lisa LW den 30 Juli 2015 kl. 23.21

http://www.avaaz.org/en/index.php

http://www.avaaz.org/en/about.php

På hemsidan står: Avaaz—meaning "voice" in several European, Middle Eastern and Asian languages—launched in 2007 with a simple democratic mission: organize citizens of all nations to close the gap between the world we have and the world most people everywhere want.

Avaaz empowers millions of people from all walks of life to take action on pressing global, regional and national issues, from corruption and poverty to conflict and climate change. Our model of internet organising allows thousands of individual efforts, however small, to be rapidly combined into a powerful collective force.

Kommentar av Lisa LW den 27 Juni 2015 kl. 1.08

http://evenstarcreations.com/

Soluntra Kings hemsida.

Kommentar av Lisa LW den 27 Juni 2015 kl. 1.07

https://www.youtube.com/user/soluntra

Soluntra Kings youtube sida.

Kommentar av Lisa LW den 27 Juni 2015 kl. 1.04
Kommentar av Lisa LW den 11 Juni 2015 kl. 19.45

Lilou Mace har en egen tv kanal på youtube där hon intervjuar jätte många andliga människor. Här är en länk till hennes youtube sida: https://www.youtube.com/user/liloumace/videos

Man kan t ex söka på ascension och dimensions på hennes sida och få upp massa intervjuer om det. <3

Kommentar av Lisa LW den 31 Maj 2015 kl. 2.03

Vore bra om vi har en länk till Spirit science med på youtube, se här:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2C2FBAB7E002EE3E

Kommentar av Hanuah admin den 23 Mars 2015 kl. 11.47

Tack Stefan.

Kommentar av Lisa LW den 22 Mars 2015 kl. 3.56

Kanske kan du lägga till Diana Coopers hemsida under Global medvetandehöjning: http://www.dianacooper.com/. Hon berättar om Ascension, golden age, atlantis, änglar, drakar, unicorns (kommer inte på namnet på svenska nu). Tack på förhand <3 

Kommentar av Maria Ljusalv♥ den 15 Januari 2015 kl. 20.04

Hej Stefan.

Om du sätter in en rubrik här, med titeln..... Devor, Änglar och Naturens väsen......så lägger jag in en del fina länkar som jag har.

Tack på förhand♥ ♥ ♥

Kommentar av Maria Ljusalv♥ den 7 Januari 2015 kl. 1.32

Jag tycker också om änglar och har många länkar till olika bloggar om Änglar, Devor och naturväsen.

Kommentar av Lisa LW den 7 Januari 2015 kl. 0.27

 Kanske kan ni göra en rubik om Änglar? :http://www.angeltherapy.com/meet-the-angels

Kommentar av Lisa LW den 7 Januari 2015 kl. 0.13
Kommentar av Maria Ljusalv♥ den 21 Juli 2014 kl. 22.46

Det var precis det här jag undrade över, Stefan. Var kan jag hitta den här länksidan? Nu vet jag det, så då undrar jag inte längre.... Bra!!

Maria♥

Kommentar av Ninni den 13 Juli 2014 kl. 0.49

Hälsa  kost  alternativ medicin tycker jag skulle vara en mycket bra länk !!!

Kram   Ninni

© 2017   Created by Stefan Uhlén.   Drivs med tekniken bakom

Emblem  |  Rapportera en händelse  |  Användarvillkor